Outlook Mail Hesabı Nasıl Kurulur? ( Resimli Anlatım )

Outlook mail hesabı nasıl kurulur ?

Outlook 2010 da  mail hesabı kurarak resimli anlatım hazırlamaya çalıştım. Diğer sürümlerde görsel farklılıklar olsada bir birine çok yakındır. Bu anlatımla diğer Outlook sürümlerinde de kurulum yapabilirsiniz.

 

Adımları İzleyin:

1-) Dosya – Hesap Ayarları – Hesap Ayarları

 

2-) Yeni – Sunucu ayarlarını veya ek sunucu türlerini el ile yapılandır ( tercihen ) – İleri

 

3-) Bölümleri kendi bilgilerinize göre doldurun ve  Diğer Ayarlara Tıklatın.

  • Adınız kısmı Eposta gönderdiğiniz alıcı tarafında görünecek adınızdır.
  • Eposta adresiniz eposta@alanadiniz.com şeklinde doldurulur.
  • Gelen ve Giden posta sunucunuz barındırma hizmeti aldığınız firma tarafından veya danışmanınız tarafından size özel bir bilgi verilmediyse genelde mail.alanadınız.com şeklindedir.
  • Kullanıcı adınız mail adresinizin tamamıdır.
  • Parolanız Eposta hesabınızın oluşturulması esnasında belirlenen paroladır.

 

4-) Giden Sunucu sekmesinde “Giden sunucum (SMTP) için kimlik doğrulaması gerekiyor” işaretlenir. Gelişmiş sekmesinde “Giden Sunucu (SMTP)” 587 olarak değiştirilir ve  “Tamam” butonuna basılır.

Not: Barındırma hizmeti aldığınız sunucu ayarlarına göre Şifreli bağlantı Türü veya Gelen – Giden sunucu portları değişiklik gösterebilir.

 

5-) “İleri” butonuna basılır, Hesap Ayarlarınız Otomatik sınanır  ve sınama durumunu kontrol edilir. Resimde belirtildiği gibi Yeşil Ok işaretleriyle başarılı tamamlandığında “Kapat” butonuna basarak mail hesabımızı artık kullanabiliriz.

Not: Sınama başarılı olmuyorsa yukarıdaki adımlar tekrar kontrol edilmelidir. Problem hala devam ediyorsa barındırma hizmeti alınan firmadan Outlook Kurulum bilgileri temin edilerek girilmelidir.

 

Umarım faydalı olur..

İyi Çalışmalar..
İhsan YÜKSEL

Yorum yapın