Office 365 Nedir ?

Office 365 Nedir ?

Office 365, Microsoft Office uygulamalarıyla birlikte çağımızın gerektirdiği bulut hizmetlerininde tarafınıza sunulduğu aylık veya yıllık ödemeler şeklinde planlanabilen bir abonelik türü diyebiliriz.

office365_ihsanyuksel

Office 365 ile Office 2016 / 2013 / vb. arasındaki fark nedir ?

Office 365, her zaman güncel Microsoft araçlarını ve uygulamalarınızı kullanmanıza olanak sağlar. Aboneliğinizi devam ettirdiğiniz sürece en güncel sistemi kullanmaya devam edebilirsiniz. Ev kullanımı, bireysel kullanımlar, küçük ve orta ölçekli işletmeler, büyük kurumsal şirketler, okullar ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar için farklı farklı Office 365 planları sunulabilir.

Ekstra olarak çevrimiçi depolama alanı, ücret ödemeksizin sürekli teknik destek hizetlerinden faydalanabilirsiniz. Aboneliğinizi aylık veya yıllık ödeme şeklinde yapabilirsiniz.

Ayrıca Office 365 Ev planlarında aboneliğinizi evinizde yaşayan dört kişiyle paylaşmanıza olanak sağlar.

İşletmeler, okullar ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar için Office 365 planlarının çoğuna tam yüklü uygulamalar dahildir.

Office 2016 / 2013 / vb. ürünlerde tek seferlik satın alma seçeneği bulunur. Yani ürünü satın alırsınız ve ömür boyu aldığınız ürünü kullanmak zorunda kalırsınız. Yükseltme seçeneği olmadığından, bir sonraki ana sürüme yükseltmeyi planlamanız durumunda yeni çıkan sürümü yeniden satın almak durumunda kalırsınız.

Ödeme planlarınız ve uzun yıllar kullanıma göre plan yapıldığında bazen Office 365 bazen Office 2016 ürünlerini almak mantıklı olabiliyor. Bunun kararını verecek olacak işleyiş ve planlarınız doğrultusunda sizlersiniz. Bulut hizmetleri ve şirketinizin teknolojik gelişmelere ayak uydurması yönünde bir adım atmak istiyorsanız Office 365’i tabi ki öneriyorum.

Office 365 Kaç Kullanıcıyı Destekler ?

Office 365 tamamen kuruluşunuza göre ölçeklendirilebilir. İster tek bir kullanıcılı işletme olsun, ister on binlerce kullanıcısı olan bir şirket olsun. Her kuruluşu destekleyebilir.

Office 365 İş planları, 1 – 300 arası kullanıcısı olan şirketler için önerilir.

Office 365 Kurumsal planları, tek çalışanı olan kuruluşlardan 50.000’den fazla kullanıcısı olan kuruluşlara kadar tümüne uygundur.

Office 365 Hakkında kısaca bilgi vermeye çalıştım.. Daha detaylı bilgi ve paketleri incelemek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Office 365 Ev kullanıcıları daha fazla bilgi için tıklayınız.

Office 365 Kurumsal kullanıcıları daha fazla bilgi için tıklayınız.

Umarım faydalı olur..

İhsan YÜKSEL

Yorum yapın